یکی از وجوه تمایز آبان‌تتر، تنوع شبکه‌هایی است که این صرافی از آن‌ها پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر، امکان واریز به 76 شبکه و برداشت از 35 شبکه مختلف در آبان‌تتر وجود دارد.

 به گزارش روابط عمومی آبان‌تتر، به تازگی، امکان واریز و برداشت بر روی دو شبکه پالیگان Polygon و فانتوم Fantom نیز به درخواست کاربران این صرافی، اضافه شده است.

شبکه فانتوم Fantom

فانتوم، یکی از شبکه‌هایی است که با هدف حل مشکل مقیاس‌پذیری در بلاک چین، به بازار عرضه شده است. فانتوم شبکه‌ای غیرمتمرکز، بدون نیاز به مجوز و متن‌باز است که فرصت ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز و توسعه دارایی‌های دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌کند.

شبکه فانتوم Fantom از مکانیسم اجماع گواه اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. رمزارز بومی شبکه فانتوم، FTM است. این کوین در سه شبکه مختلف در دسترس است؛ شبکه Opera FTM (که همان شبکه اصلی فانتوم است)، شبکه اتریوم و شبکه بایننس چین.

شبکه پالیگان Polygon

شبکه پالیگان پیش از این با نام شبکه متیک (Matic Network) شناخته می‌شد. این شبکه، امکان ساخت و اتصال شبکه‌های سازگار با اتریوم را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند. یکی از اهداف شبکه پالیگان این است محدودیت‌های شبکه اتریوم را برطرف کند.

در این راستا، پالیگان یک شبکه لایه 2 را برای ساخت بلاک چین‌های سازگار با اتریوم توسعه داده است. با استفاده از پالیگان، حتی آن توسعه دهندگانی که با پروتکل آشنایی چندانی ندارند، می‌توانند شبکه‌هایی قابل تنظیم و قابل ارتقا ایجاد کنند.

توکن بومی شبکه پالیگان، متیک MATIC نام دارد که در حال حاضر، با دو هدف عمده، یعنی پرداخت کارمزدهای شبکه و استیکنیگ و تامین امنیت به کار می‌رود.

در حال حاضر، امکان واریز و برداشت این از دو شبکه فانتوم Fantom و پالیگان Polygon برای کاربران صرافی آبان‌تتر فراهم شده است.

دسته بندی شده در: