ارز دیجیتال دای یک استیبل کوین غیرمتمرکز است که همواره نسبت 1:1 را با دلار آمریکا حفظ می‌کند. این موضوع، یکی از مهمترین دلایل محبوبیت ارز دیجیتال DAI است زیرا هم غیرمتمرکز است، هم به سادگی مانند دیگر ارزهای دیجیتال قابل خرید و فروش و انتقال است؛ درست برعکس ارزهای فیات که خرید و فروش و انتقال آنها می‌تواند با موانع بسیاری مواجه باشد.

به علاوه، ارز دیجیتال دای DAI از آن جهت که یک استیبل کوین وابسته به اتریوم است و ارزش خود را همواره در نسبت 1:1 با دلار آمریکا نگه می‌دارد، برعکس بسیاری از دیگر ارزهای دیجیتال از نوسانات بازار کریپتو در امان است.

این موضوع، دای DAI را به گزینه‌ای بسیار مناسب برای پس‌انداز کردن تبدیل کرده است.

تتر (Tether) یا دای (DAI)؟

همانطور که می‌دانید، تتر Tether در حال حاضر معروف‌ترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال است. تتر، یک استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا است. یعنی شرکت تتر، به ازای هر یک واحد تتر که منتشر می‌کند، یک دلار آمریکا را به عنوان پشتوانه آن به حساب بانکی خود واریز می‌کند. اما یک شبهه در مورد تتر این است که آیا شرکت تتر واقعا برابر با تعداد تترهایی که منتشر کرده است، پشتوانه دلاری دارد؟

اگر شرکت تتر یا هر استیبل کوین با پشتوانه دیگری، به اندازه کوین‌هایی که عرضه می‌کند، پشتوانه اندوخته نداشته باشد، در واقع در حال پول چاپ کردن است و این یک فاجعه خواهد بود.

راه حل دای DAI برای این مشکل، غیرمتمرکزسازی است. یعنی هیچ فرد، سازمان یا عنصر خارجی، نمیتواند دای  DAI را کنترل کند. به علاوه، دای، نه به یک ارز فیات یا دارایی دنیای واقعی، بلکه به یک ارز دیجیتال دیگر، یعنی اتریوم وابسته است. این موضوع، مشکلی که تتر با آن مواجه است را در مورد دای DAI برطرف می‌کند.

چرا دای DAI بخریم؟

ارز دیجیتال دای DAI یک استیبل کوین غیرمتمرکز و وابسته به اتریوم است که ارزش خود را همواره در نسبت 1:1 با دلار آمریکا حفظ می‌کند. DAI در رتبه 11 بازار جهانی ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. در حال حاضر نزدیک به 6 میلیارد واحد توکن دای DAI به بازار عرضه شده است و در رابطه با حداکثر میزان عرضه آن نیز، اطلاعی در دست نیست. دای DAI یک بستر امن برای ذخیره ارزش است که نکات مثبت مربوط به ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات را در کنار یکدیگر جمع کرده؛ بی آنکه نکات منفی آنها را در خود داشته باشد.

چگونه از آبان‌تتر، دای DAI بخریم؟

در کنار بیش از 300 ارز دیجیتال دیگر، به تازگی، ارز دیجیتال دای DAI نیز به لیست صرافی آبان‌تتر اضافه شده است.

برای خرید ارز دیجیتال دای از آبان‌تتر، کافی است وارد سایت شوید و مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل کنید. احراز هویت در آبان‌تتر در کمتر از 30 دقیقه انجام می‌شود. سپس می‌توانید با واریز ریال یا تتر، به خرید ارز دیجیتال دای DAI یا فروش و انتقال آن بپردازید. 

به علاوه، تیم پشتیبانی 24 ساعته آبان‌تتر، در تمام روزهای هفته در خدمت شماست تا پاسخگوی سوالات و رفع مشکلات احتمالی شما باشد.

دسته بندی شده در: