به گزارش روابط عمومی آبان‌تتر، روز پنجشنبه، 15 دی 1401، قسمت جدیدی از آبان‌تاک، از طریق کانال‌های ارتباطی آبان‌تتر منتشر شد.

مهمان این قسمت از آبان‌تاک، دکتر رضا شیرازی، مشاور و مدرس سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و علی‌الخصوص، بازار رمزارزها بود.

در آغاز این گفتگو رضا شیرازی به این مسئله می‌پردازد که مسیر ورودش به بازارهای مالی چگونه بوده است. رضا شیرازی گفت: “اولین تجربه معامله‌ام در بورس ایران و در سال 72 بود”. او به واسطه سهامی که پدرش در بدو ورود دانشگاه به او هدیه داده بود، مجذوب بازارهای مالی شد و فعالیت خود را آغاز کرد. پس از آن، او در بازارهای مالی مختلف، از جمله فارکس نیز به فعالیت پرداخت.

رضا شیرازی، اولین بار در سال 2012 با بیت کوین آشنا شد؛ داستان این آشنایی، روایتی جالب توجه است: “یکی از هم‌دانشگاهی‌های قدیمی‌ام که در آن زمان در سیلیکون ولی مشغول به کار بود، در سفرش به ایران، یک ولت کاغذی که حاوی یک بیت کوین بود را به من هدیه داد”؛ این هدیه او را بیش از پیش نسبت به بیت کوین علاقمند و کنجکاو کرد. هر یک واحد بیت کوین در آن سال، ارزشی در حدود 40 دلار داشت. 

رضا شیرازی، در ادامه و در پاسخ به این سوال که یک تریدر پیش از ورود به بازار چه اقداماتی باید انجام دهد گفت: “باید خودش را بشناسد”.

از نظر او، اولویت هر تریدر باید این باشد که ویژگی‌های روانی و رفتاری خود را بشناسد و بر روی رفتار خود کنترل داشته باشد. توصیه او به تریدرها این بود که در این راستا، کتاب‌هایی مانند “معامله‌گر منضبط” را مطالعه کنند.

در ادامه این گفتگو، رضا شیرازی و امیرحسین ملکی به این موضوع پرداختند که آینده بازار ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟ رضا شیرازی معتقد بود که “در آینده، قدم‌های مهمی به سمت رمزارزها برداشته خواهد شد”. به نظر او، دلیل این امر این است که مدل‌های درآمدی در حوزه ارزهای دیجیتال بسیار متنوع است و همین موضوع، باعث گسترش روزافزون فعالان این حوزه خواهد شد.

این موضوع بر آینده قیمتی بازار رمزارزها نیز موثر خواهد بود؛ زیرا بزرگ‌تر شدن بازار باعث می‌شود “عرضه و تقاضا از توازن خارج شود و با بیشتر شدن تقاضا، رشد قیمتی بازار رمز ارزها را شاهد خواهیم بود”.

ویدیوی کامل گفتگوی آبان‌تاک با دکتر رضا شیرازی را می‌توانید در کانال یوتیوب آبان‌تتر مشاهده کنید.

دسته بندی شده در: