به گزارش روابط عمومی آبان‌تتر، روز پنجشنبه، 1 دی ماه 1401، قسمت جدیدی از آبان‌تاک از طریق کانال‌های ارتباطی آبان‌تتر منتشر شد. مهمان این قسمت از آبان‌تاک، امیر بیات، مدرس و تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال بود.

امیر بیات که خود را یک بیت کوینر و یک کریپتو ماکسیمالیست می‌داند، در این گفتگو به این سوال پاسخ می‌دهد که چگونه تبدیل به یک بیت کوینر شد.

او که سابقه 6 سال فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را دارد، در رابطه با یکی از مهمترین دلایل گرایش‌اش به بیت کوین میگ‌وید: “دنیای متمرکز به شدت خطرناک است و ما در دنیای متمرکز، به شدت بدون دارایی و بدون هویت هستیم؛ اما در دنیای غیرمتمرکز، هر دانش و اموالی که وجود داشته باشد، من هم می‌توانم صاحب اختیار باشم”. این یکی از نقاط جذاب دنیای غیرمتمرکزی است که بیت کوین و باقی ارزهای دیجیتال بر اساس آن بنا شده‌اند؛ یعنی حق مالکیت. 

در دنیای کریپتو، هیچ کس نمی‌تواند دیگری را وادار به انجام یک معامله یا استفاده از یک دارایی خاص کند.

در ادامه، امیر بیات به صحبت در این باره می‌پردازند که یک بام و دو هوا بودن سیاست‌گذاری در رابطه با فعالیت در حوزه کریپتوکارنسی، چه تبعاتی برای جامعه کریپتو در ایران به همراه داشته است. از جمله اینکه خود او به دلیل فعالیت در زمینه ماینینگ، قاچاقچی نامیده شده و حتی، بازداشت شده است.

به‌علاوه، در این گفتگو به موضوع جنجال برانگیز رمزارز ریال نیز پرداخته شده و جوانب مختلفی از آن، مانند اینکه؛ آیا اقدام بانک‌های مرکزی در راستای گشترش CBDCها، پلی است بین کشور و بازار جهانی ارزهای دیجیتال، یا اقدامی است دقیقا در مقابل این هدف؟  

امیر بیات در این باره می‌گوید: “کریپتو زورش رسیده به دولت‌ها بگه با من جدی صحبت کنید، من حذف‌شدنی نیستم”؛ بنابراین به نظر او می‌توان این حرکت را به فال نیک گرفت.

ویدیوی کامل قسمت جدید آبان‌تاک را می‌توانید در کانال یوتیوب آبان‌تتر مشاهده کنید. 

از این پس در آبان‌تتر شاهد گفتگوهای بیشتری با فعالان حوزه کریپتو خواهید بود؛ در این گفتگوها از تجربیات این فعالانِ به‌نام حوزه کریپتو در زمینه‌هایی مانند معاملات، کارآفرینی، فراز و فرودها و به طور کلی، سفر آنها در جهان کریپتو خواهید شنید.

دسته بندی شده در: